Czym są dodawarki

Dodawarki to aplikacje stworzone w celu ułatwienia oraz przyspieszenia powolnego procesu dodawania stron internetowych do katalogów oraz precli. Na ryku istnieje bardzo dużo aplikacji i narzędzi służących do półautomatycznego lub automatycznego dodawania wpisów do katalogów stron internetowych, blogów, precli i innych stron polepszających pozycję w wyszukiwarkach. Dodawarki pomagają w automatyzacji procesu dodawania linków do katalogów poprzez tworzenie gotowych szablonów dla określonej strony i umieszczanie tego projektu we wskazanej bazie katalogów. Klient oszczędza w ten sposób czas na poszukiwanie wartościowych katalogów, do których chciałby dodać swoją witrynę.

Dla czego nie warto używać dodawarek do pozycjonowania

Dodawarki to narzędzie, które może znacznie ułatwić pracę, ale też narzędzie niebezpieczne, którego nieumiejętne użytkowanie może przynieść opłakane skutki. Dawno minęły czasy gdy każdy lin do strony powodował poprawę jej pozycji. Od dawna google stawia nie na ilość tylko na jakość. Nieliczne automaty do pozyskiwania linków są w stanie rozróznić gdzie warto umieścić link, ale też trzeba wiedzieć jak je skonfigurować. Zdobycie wiedzy a przede wszystkim doświadczenia w konfigurowaniu kampanii w automatach typu Scrapebox, Xrumer czy GSA wymaga czasu i sporych nakładów na np proxy, usługi obsługujące captcha itd.

Należy sobie zadać pytanie, czy jestem w stanie skutecznie korzystać z tego oporgamowania. Czy porwał bym się na regulwanie wtrysków kombinerkami w nowym jaguarze czy zlecił bym to profesjonaliście?